Приветствую Вас Гость

Главная » 2016 » Апрель » 18 » 42-е засідання києвознавців
11:45
42-е засідання києвознавців

За сталою традицією, свій виступ почав голова клубу  Віталій Баканов. Він презентував книжку Георгія Майоренко «Магия Шансона» ( 2016 р.), де мова йдеться про відомих київських бардів, та про візити до нашого міста відомих співаків авторської пісні: Володимира Висоцького, Булата Окуджави та інших.  Також, на прохання учасників клубу,  Віталій Андрійович зачитав власні юмористичні мініатюри, написані ним ще наприкінці 1990-х років для періодичної преси. Всі присутні високо оцінили роботи доповідача, та погодились, що такий юмор  і сьогодні не втратив своєї актуальності.

                            

Юрій Сімонов зачитав  свою розповідь на київську тематику під назвою «Гараж», що й досі знаходиться неподалік від Покровського монастиря.  Ознайомитись з твором можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/11/02/678

Вадим Ляшенко розповів про маловідомі епізоди розвідувального польоту британських ВПС над Києвом  у 1954 році (за спогадами англійського льотчика Джона Кремптона).

Олена Муравйова підготувала доповідь про незвичне життя двох лікарів, чий життєвий шлях пов'язаний з Києвом. Спочатку учасники засідання ознайомились з лікарем Івановим Вадимом Миколайовичем. Цікавою була розповідь про так звану «Справу лікарів», коли на початку 1950-х років ряд видних медиків опинилися під слідством. Репресивні органи запропонували Вадиму Миколайовичу підписати висновок про «злочинну діяльність» обвинувачених. Щоб не підписувати цей документ, видатний лікар вміло  інсценував серцеве захворювання так і не підписавши висновок. Не менш цікавим була доповідь про життєвий шлях Гедройц Віри Ігнатіївни - першої в Росії жінки — дипломованого хірурга, героїні двох війн, обдарованого прозаїка й поета.

Поетеса Елеонора Зима розповіла про свої спогади з дитинства, що пройшли на Подолі, про 7 школу та про атмосферу у місті у день смерті Й. Сталіна. Доповідач зачитала вірш присвячений рідному Подолу, написаний 40 років тому назад, а також вірш про Чорнобильську трагедію, що сколихнуло хвилю тривожних спогадів усіх присутніх.

Наостанок лунали вірші Бориса Фесенко.

Традиційно, засідання києвознавців закінчилось дружнім чаюванням. Наступна зустріч запланована на 15.05.2016 року.

 

Категория: Краеведческий клуб "Киевляне" | Просмотров: 5741 | Добавил: Dasha | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск по сайту

Погода в Киеве

Наш сайт в соц. сетях

Наши друзья

Киевский календарьСайт памяти Виктора Некрасова

Ассоциация велосипедистов Киева

ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
всемирная ассоциация

E-mail: org@waet.com.ua
http://waet.com.ua

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Зарегистрированных: 0
Каталог сайтов «ua24.biz» Каталог украинских интернет магазинов Рейтинг интернет магазинов Украины участник каталог интернет магазинов Украины
Shop-List.com.ua GigaTrade.com.ua Форум Киева Каталог сайтов Все сайты города Киева. Справочник сайтов Киева Google+
Кiевъ Градъ © 2011
Использование материалов сайта www.kievgrad.org разрешается при наличии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки). За содержание материалов, предоставленных сторонними источниками, администрация "Кіевъ Градъ" ответственности не несет. Новости публикуются на языке оригинала.