Приветствую Вас Гость

Главная » 2016 » Июнь » 13 » 45 засідання
17:40
45 засідання

12 червня у бібліотеці ім. О. Грибоєдова пройшло 45 засідання києвознавців клубу «Кияни».

Присутні щиро привітали Олену Муравйову з виходом нової книги «Авантюристы Made in Ukraine». Нове видання розповідає про неймовірну долю графині Софії Потоцької, слідчого Георгія Судейкіна і терориста Якова Блюмкіна, чиї життєві шляхи безпосередньо пов'язані з Україною. Всі історії героїв в книзі наповнені інтригами, пригодами, підступністю, обманом, коханням та політикою.

Голова клубу Віталій Баканов розповів про перший бар у Києві - «Хрещатий Яр» та популярні колись кафе і ресторани. Зокрема, згадали кафе «Грот»,  його прозвали «Мічіганом»; кафе «Коктейль-хол» (раніше  «Маркіз», яке відвідували К. Паустовський, М. Булгаков, О. Вертинський);  дієтичний гастроном «Ліверпуль»,  шашличну «Барселона», бар «Берізка» на Пріорці, тощо. На завершення доповідач розповів про першу появу стиляг  у Києві та про те, як останні нарекли головну вулицю столиці Хрещатик — «Бродвей», або «Брод».

Євген Рейцен продемонстрував статтю у газеті «Сегодня» від 13.05.2016 р. «Влюбленные в Киев», де він згадується. Після чого зачитав свій вірш «Клубу Кияни». На додаток, у своєму виступі Євген Рейцен запропонував написати книгу-спогад про будинки на Подолі, в яких мешкали учасники клубу «Кияни». Ідею присутні підтримали, адже деякі учасники дійсно мешкали свого часу на Подолі і їм є що згадати та чим поділитися.

Вадим Ляшенко розповів маловідому історію про те, як у 1957 році Києву пощастило уникнути трагедії, що могла би прирівнятися до трагедії на Чорнобильській АЕС. Саме у 1957 році в небі над столицею вийшов з ладу літак, який перевозив атомну бомбу,  і якби він впав, місто зазнало би руйнівної трагедії від «мирного атому».

В своєму першому виступі в клубі Анастасія Колесник розповіла про Київ Михайла Булгакова, про будинки та вулиці, з якими пов'язаний життєвий шлях письменника. Влучним буде вислів: «Немає красивішого міста на світі, ніж Київ!», — саме так писав Булгаков у нарисі «Київ- місто».

Олена Муравйова розповіла про дії учасників київського підпілля під час окупації міста гітлерівськими військами.

Юрій Сімонов зачитав свою розповідь «Киевские цирюльники» із серії "Київські типи", ознайомитись з якою можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/28/1533

Член  клубу Василь Галайба підняв тему нещодавно зруйнованого дореволюційного будинку по вулиці Дмитрівській 60/19 , показав старі фото будівлі та розповів її історію.  Відомо, що там свого часу розміщувалися: шевський цех по ремонту взуття, кондитерська та хлібопекарня. Наразі на місці зруйнованого будинку планують звести десятиповерхову будівлю.

Поетеса Елеонора Зима зачитала свої вірші, присвячені Подолу, а саме: «Пессимистическая песня о Подоле» та «Тут була подоляночка».

Євген Маковський заінтригував присутніх легендою про так званий «Будинок з котами» по вулиці Гоголівська, 23. Ознайомитись з легендою та історією будинку можна за посиланням: http://oldkiev.ho.ua/gogol/gogol.html

На цьому офіційна частина 45 засідання була завершена і учасники клубу продовжили спілкування під час традиційного дружнього чаювання. 

Категория: Краеведческий клуб "Киевляне" | Просмотров: 9112 | Добавил: Dasha | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск по сайту

Погода в Киеве

Наш сайт в соц. сетях

Наши друзья

Киевский календарьСайт памяти Виктора Некрасова

Ассоциация велосипедистов Киева

ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
всемирная ассоциация

E-mail: org@waet.com.ua
http://waet.com.ua

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Зарегистрированных: 0
Каталог сайтов «ua24.biz» Каталог украинских интернет магазинов Рейтинг интернет магазинов Украины участник каталог интернет магазинов Украины
Shop-List.com.ua GigaTrade.com.ua Форум Киева Каталог сайтов Все сайты города Киева. Справочник сайтов Киева Google+
Кiевъ Градъ © 2011
Использование материалов сайта www.kievgrad.org разрешается при наличии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки). За содержание материалов, предоставленных сторонними источниками, администрация "Кіевъ Градъ" ответственности не несет. Новости публикуются на языке оригинала.