Приветствую Вас Гость

Главная » 2016 » Сентябрь » 19 » 48-е засідання києвознавців
21:29
48-е засідання києвознавців

18 вересня 2016 року в приміщені бібліотеки ім. О. Грибоєдова відбулось 48-е засідання клубу «Кияни».

Члени клубу радо привітали Віталія Голова з виходом дебютної книги «Сонети». Автор подарував книгу бібліотеці та зачитав деякі свої твори присутнім.

Віталій Баканов наголосив, що києвознавцям важливо отримувати зворотній зв’язок від читачів, адже деякі з них допомогли встановити історичну точність у назвах або місцезнаходженні  тих чи інших об’єктів. Він навів приклади такого зворотнього зв’язку.  Також Голова клубу розповів і про свої відкриття: колись на території лікарні ім. Павлова, що біля Кирилівської церкви, була трамвайна колія. Віталій Андрійович  з’ясував, що з’явилась вона під час Першої світової війни та слугувала для доставки поранених до воєнного госпіталю, що знаходився там у той період часу.

До 75 роковин масових розстрілів у Бабиному Яру Вадим Ляшенко підготував доповідь про свідчення очевидця цієї страшної трагедії Міргазима Сабірова. Влучним доповненням була доповідь Євгенії Лободи про Бабин Яр і вспомин про  Віктора Некрасова, завдяки якому у цій місцевості з’явився меморіал.

Бард Борис Кесельман заспівав авторську пісню «От Куреневки до Сырца», також присвячену трагедії у Бабиному Яру, потім виконав пісню про клуб «Кияни».

Юрій Сімонов зачитав свою нову розповідь «Le электричка», ознайомитись з якою можна за посиланням: http://ns.rnls.ru/2016/07/23/554

Олена Муравйова розповіла про старі написи на пам’ятнику Богдану Хмельницькому, що раніше мали зовсім інший інформаційний зміст. А також повідала містичну історію про те, як кияни збиралися в садибі генерала Дмитра Бегічева (там, де знаходиться Жовтневий палац, а нині Міжнародний центр культури і мистецтв) на спіритичні сеанси. Серед них доповідач виокремила київського філолога й археолога Ганну Турчанінову, повідавши про її діяльність (Ганна  Турчанінова мала дар лікування, який застосовувала у Києві та Петербурзі).

Елеонора Зима зачитала веселий вірш про мешканку Подолу бабусю Фіру.

Борис Фесенко підняв тему київських книголюбів, а також розповів про те, як важко було при Радянській владі добувати необхідну інформацію та книги з бібліотек.

На завершення, під час традиційного чаювання, поважний гість Василь Галайба розповів про роботу над своєю новою  книгою «Цвінтарні храми Києва».

Наступне засідання києвознавців заплановано на 2 жовтня.

Категория: Краеведческий клуб "Киевляне" | Просмотров: 2085 | Добавил: Dasha | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск по сайту

Погода в Киеве

Наш сайт в соц. сетях

Наши друзья

Киевский календарьСайт памяти Виктора Некрасова

Ассоциация велосипедистов Киева

ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
всемирная ассоциация

E-mail: org@waet.com.ua
http://waet.com.ua

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Зарегистрированных: 0
Каталог сайтов «ua24.biz» Каталог украинских интернет магазинов Рейтинг интернет магазинов Украины участник каталог интернет магазинов Украины
Shop-List.com.ua GigaTrade.com.ua Форум Киева Каталог сайтов Все сайты города Киева. Справочник сайтов Киева Google+
Кiевъ Градъ © 2011
Использование материалов сайта www.kievgrad.org разрешается при наличии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки). За содержание материалов, предоставленных сторонними источниками, администрация "Кіевъ Градъ" ответственности не несет. Новости публикуются на языке оригинала.