Приветствую Вас Гость

Главная » 2017 » Ноябрь » 12 » 73-є засідання
17:08
73-є засідання

12 листопада 2017 року у бібліотеці ім. О. Грибоєдова відбулось 73-є засідання києвознавчого клубу «Кияни».

      
     На цей день було заплановано відвідати музей при школі № 14, нажаль, екскурсія перенеслась, та це надихнуло голову клубу Віталія Баканова згадати про власну школу. Зокрема, він зачитав свою статтю про старі будинки у Цимлянському провулку. Слухачі дізнались про маловідомі факти: які архітектурні форми переважають у провулку, хто був архітектором будинків, які відомі постаті мешкали тут, що розміщувалось у тому чи іншому будинку за різних років, тощо.


    Завідувач бібліотекою Тамара Миколаївна Мусієнко презентувала нові книги Ігоря Однопозова, що були подаровані автором читачам бібліотеки. А саме: «У затінку лип і каштанів», «Торговые автоматы. Киевские автоматчики», 2-е видання виправлене і доповнене. 

          Засідання відзначилось тим, що гостем клубу був відомий екскурсовод, наставник багатьох поколінь екскурсоводів Анатолій Трохимович Халепо, що проводить екскурсії з 1959 року. Він доповнив виступ Віталія Андрійовича, пригадавши, що про Цимлянський провулок є згадка і у журналі «Глобус», 1930-х років. Поважний гість запропонував на базі бібліотеки створити консультативний центр для києвознавців і майбутніх екскурсоводів.

    
         Наступним заслухали Сергія Борисовича Кортунова, який закінчив курси екскурсоводів у 1987 році. Доповідач поділився спогадами про проведення екскурсій у ті часи, та різні курйозні ситуації на екскурсіях.         

        Віктор Іванович Боєв розповів про те, як змінювалась колишня вулиця Якіра, що зараз називається Деревлянською. Свого часу тут були конюшні, гауптвахта і радіотехнічне училище. Згадали і «Дачу Хрущова», по вул. Герцена, де зараз територія ПАГу.         

        До речі, Віктор Боєв був учнем Анатолія Трохимовича Халепо, разом, доповнюючи один одного, вони розповіли про деякі цікавинки у місті, зокрема згадали храм-пам’ятник 1915 року на Звіринці, поруч з Ботанічним садом та про храм св. Феодора Тирона, у дворику по вул. Володимирській, де було поховано 9 князів з роду Мономаховичів. Тут помічені фундаменти цього храму, а поруч побудовано новий.         

           Тамара Дембіцька все життя прожила на Солом’янці і розповіла чимало цікавого про цей район, зокрема, про озеро, що колись знаходилось на Севастопольській площі, про Чоколова та Караваєва, на честь яких тепер на Солом’янці названі історичні місцевості.

       
Наостанок лунали вірші Валентини Зелінської та Євгена Рейцена.

       
Засідання закінчилось традиційним чаюванням, адже після такого цікавого і насиченого засідання членам клубу було що обговорити. Наступне засідання заплановано через 2 тижні, приєднуйтесь!

Категория: Краеведческий клуб "Киевляне" | Просмотров: 823 | Добавил: Dasha | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск по сайту

Погода в Киеве

Наш сайт в соц. сетях

Наши друзья

Киевский календарьСайт памяти Виктора Некрасова

Ассоциация велосипедистов Киева

ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
всемирная ассоциация

E-mail: org@waet.com.ua
http://waet.com.ua

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Зарегистрированных: 0
Каталог сайтов «ua24.biz» Каталог украинских интернет магазинов Рейтинг интернет магазинов Украины участник каталог интернет магазинов Украины
Shop-List.com.ua GigaTrade.com.ua Форум Киева Каталог сайтов Все сайты города Киева. Справочник сайтов Киева Google+
Кiевъ Градъ © 2011
Использование материалов сайта www.kievgrad.org разрешается при наличии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки). За содержание материалов, предоставленных сторонними источниками, администрация "Кіевъ Градъ" ответственности не несет. Новости публикуются на языке оригинала.